Uwaga konkurs!!!

SLEEVEFACE, CZYLI UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ

Sleeveface – co to jest?

To fotografia osoby z zasłoniętą częścią ciała przez okładkę książki bądź płyty. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem.

Określenie jest trudno zgrabnie przetłumaczyć na polski, zatem posługujemy się jego angielską wersją.

Termin sleeveface powstał w kwietniu 2006 r. i został upowszechniony przez Johna Rostrona i Carla Morrisa, w wersji winylowej, w publikacji o tej samej nazwie.

Wybierz ciekawą okładkę,
zr
ób interesujący sleeveface
i wygraj nagrody!

Biblioteka Zespołu szkół Zawodowych Nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ostrołęce proponuje swoim czytelnikom nową, nietypową zabawę!

Udział w konkursie jest bardzo prosty!

1. Po pierwsze: zrób zdjęcie z wykorzystaniem okładki książki, czasopisma, płyty winylowej, CD lub okładki filmu zgodnie z założeniami projektu sleeveface.
  2. Po drugie: wykonane zdjęcie prześlij na adres e-mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 21 listopada 2016r., w treści wiadomości wpisując imię, nazwisko i klasę.
  3. Regulamin konkursu dostępny jest w bibliotece szkolnej, na stronie internetowej szkoły i na bibliotecznym Facebooku.

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU.pdf

"Jak nie czytam, jak czytam!!!" - to hasło ogólnopolskiej akcji, do której przyłączyliśmy się 10 czerwca o godzinie 10.
Nasz udział został zgłoszony organizatorowi akcji i właśnie otrzymaliśmy podziękowanie.
My również dziękujemy Wam za udział i zapraszamy na kolejne spotkania z książką!

Uwaga! Konkurs!!!

Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w szkolnym konkursie literacko-plastycznym pod hasłem: "Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek wybiera".

Do udziału w konkursie zgłaszać można prace w następujących kategoriach:

1. Praca plastyczna - zadaniem uczestnika konkursu jest zaprojektowaniu frontowej strony okładki ulubionej książki (obyczajowej, przygodowej, historycznej, fantastyki, tomiku poezji, komiksu lub innej). Ważne jest, aby autor zawarł w pracy własną interpretację treści, nie naśladując istniejącej publikacji, stworzył własną wizję okładki.

2. Recenzja - zadaniem uczestnika konkursu jest napisanie recenzji ulubionej książki.

3. Praca literacka - zadaniem uczestnika jest napisanie tekstu literackiego - np. wiersza, eseju, opowiadania lub reportażu - związanego z książką.

Termin dostarczania prac upływa dnia 30 listopada 2015 r. (biblioteka szkolna).

Regulamin konkursu dostępny w bibliotece i na stronie internetowej szkoły.

Organizatorzy:

Beata Larenta – nauczyciel polonista