PLAN OD 16.10.2017

 

 


Wycieczka do Białegostoku

11.10.17 r. klasy I, II, III i IV w zawodzie technik architektury krajobrazu uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Białegostoku. Celem wizyty było zwiedzanie założeń pałacowo-ogrodowych Branickich oraz muzeum historii medycyny i farmacji.

„Założenie pałacowo-ogrodowe Branickich w Białymstoku dzięki swoim walorom artystycznym i rozmachowi kompozycji zawdzięcza, nadaną mu w XVIII w., nazwę Polskiego Wersalu. Mimo późniejszych przekształceń, pozostało jednym z najpiękniejszych w Polsce założeń barokowych
i jednym z najciekawszych dzieł barokowej sztuki ogrodowej. Na tle ówczesnych polskich rezydencji magnackich jest obiektem niezwykle oryginalnym, który odzwierciedla kulturę i obyczajowość polskiej magnaterii XVIII w.”

Wycieczka zakończyła się pysznym obiadem i drobnymi zakupami w pobliskiej galerii handlowej J Wyjazd zorganizowali nauczyciele przedmiotów zawodowych w technikum architektury krajobrazu. Więcej zdjęć

 

 

Dodatkowe fakultety z matematyki

Już w ten piątek zapraszam na pierwszy szkolny Maturalny Maraton Matematyczny "M3" !!!!!

Tylko tu możesz zmierzyć się z całym arkuszem maturalnym pod okiem nauczyciela .

Nie daj się zaskoczyć ! Przyjdź ! Rozwiązuj! Zdaj!

 

  1. Gdzie?  Spotykamy się pod pokojem nauczycielskim.
  2. Kiedy? START piątek 13.10.2017 godzina 16:00
  3. Co potrzebujesz?
  • Własnej karty wzorów matematycznych do pobrania tutaj
  • Kartki w kratkę najlepiej A4
  • Pozytywne nastawienie

 

  1. Co ja potrzebuje? Listy osób z danej klasy najpóźniej do czwartku do godziny 12:00

Adrianna Dziekońska ( Strągowska)

 

Wycieczka do Płoszyc

02.10.2017 klasy I, II i III w zawodzie technik architektury krajobrazu wzięły udział w warsztatach ceramicznych. Zajęcia odbyły się w gospodarstwie agroturystycznym u Państwa Janiny  i Adama w Płoszycach  gm. Lelis. Młodzież miała okazję spróbować swoich sił przy wyrobie ceramiki wytwarzanej ręcznie jak i na kole garncarskim. Oprócz tego uczniowie zobaczyli etap i proces powstawania ozdobnych bieżników i chodniczków na stuletnim krośnie. Wycieczkę zorganizowali nauczyciele przedmiotów zawodowych w technikum architektury krajobrazu oraz przedmiotów artystycznych w Gimnazjum Nr 2. Zapraszamy do galerii.

 
 

Wycieczka do Nowogrodu
 
22.09.2017 klasa III oraz IV technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu wzięła udział w wycieczce szkolnej do Skansenu Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie oraz składu kruszyw i materiałów budowlanych. Młodzież miała okazję zapoznać się z kulturą i tradycją kurpiowską, wyglądem starych chat kurpiowskich wraz z innymi zabudowaniami charakterystycznymi dla XIX i XX wieku. Oprócz zwiedzania Skansenu uczniowie zapoznali się z ofertą jednego ze składów budowlanych który oferuje materiał brukarski, kruszywa oraz gotowe obiekty małej architektury krajobrazu.  Wycieczkę zorganizowali nauczyciele przedmiotów zawodowych.
 
 
 

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 10 sierpnia 2017 r. w sprawie
harmonogramu przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz egzaminu eksternistycznego zawodowego w 2018 roku

 - Treść komunikatu

 

Spotkanie autorskie z Karolem Samselem

W ramach VIII  Festiwalu Literackiego im. Edwarda Kupiszewskiego w dniu 22 września  w naszej szkole odbyła się lekcja literacka, którą poprowadził absolwent naszej szkoły – poeta dr Karol Samsel.  Na spotkaniu autor dokonał prezentacji  książki-albumu elegii  i zdjęć pt. „Puste noce. 31 odbić Ostrołęki”. 

Pan Karol Samsel zaproponował szczególną formę poezji, bo elegie poświęcone miastu i kurpiowszczyźnie, które tworzył od pewnego czasu pod wpływem osobistych, głębokich przeżyć. Jak mówi  sam autor o powstałym cyklu elegii,  słowem kluczem do ich zrozumienia jest hasło: Ostrołęka – miasto widm przeszłości.

W spotkaniu autorskim brali udział uczniowie klasy 2b i 2c Gimnazjum – ZSZ nr 3 w Ostrołęce.

Serdecznie dziękujemy – uczniowie oraz organizatorzy spotkania: świetlica i biblioteka szkolna.

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 49